fbpx
Jak to tworzę?

Produkcja

Candle box

Butelki po winie

Przedmiotem dla mnie najbardziej inspirującym stały się butelki po winie. Pozyskujemy je z lokalnych winiarni i lokali gastronomicznych. Dzięki mojej inicjatywie zmniejszamy ich koszty związane z utylizacją odpadów szklanych. A ja dysponuję całą gamą różnorodnych form i kolorów szkła.

Candle cutting

Oczyszczanie i cięcie

Pozyskane butelki zostają odpowiednio oczyszczone z oryginalnych etykiet i po oznaczeniu linii cięcia przewiezione do warsztatu na kolejny proces. Cięcie butelek odbywa się w zaprzyjaźnionym warsztacie, którego właściciel cechuje się odrobiną szaleństwa i pomysłowością - jego osoba i umiejętności są dla mnie bezcenne.

Proces Tworzenia

Szlifowanie

Po uzyskaniu idealnej formy, butelki wykańczam ręcznie nadając brzegom bezpieczny i całkowicie gładki rant. Każda butelka choć wydaje się taka sama dla mnie jest bardzo indywidualna i wyjątkowa. Wspaniale można zaobserwować różnice w szkle, całą gamę barw i odcieni oraz grubości butelki.

Proces Tworzenia

Wosk i Knot

Zdecydowałam, że główną cechą moich świec będą naturalne składniki. Dlatego mój wybór zastanawiania się padł na bawełniany, niebielony knot i wosk, który dzięki swojemu roślinnymi pochodzeniu jest znacznie mniej szkodliwy dla otoczenia. Wosk sojowy topi się w niższej temperaturze i pali znacznie dłużej niż świece na bazie parafiny. Co dla mnie ważne nie ”kopci” i jest bardzo łatwy do usunięcia z powierzchni po jego zastygnięciu. Jest całkowicie wegański i biodegradowalny gdyż pochodzi z natury. To co mnie zainteresowało to jego kolor po zastygnięciu, kolor kości słoniowej który idealnie komponuje się z barwami moich butelek.

Candle

Etykiety

Gotowe świece pozostaje już tylko okleić moimi etykietami. Wykorzystałam do tego ekologicznie pozyskiwany papier z drobinkami traw w kolorze naturalnym. Wycinane własnoręcznie. Dodatkowe wzbogacam każdą z nich odrobiną czułości i szczyptą miłości. I gotowe!

Candle box The Owl Candle
Przed/Po

The Owl Candle


W waszych rękach...